fao 1

26 maj 2011 r.

W gospodarstwie ekologicznym Jaworze należącym do Zakładu odbyła się konferencja FAO zorganizowana wspólnie z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach, który reprezentowała dr inż. Halina Jankowska-Huflejt.

 

Zakład Doświadczalny reprezentowali mgr inż. Edward Staniek – kierownik gospodarstwa i dr Małgorzata Bereza.


Po krótkim wstępie na temat Zakładu, Instytutu i działalności Zakładu uczestnicy przeszli do zwiedzania gospodarstwa. Oglądali: oborę krów polskich czerwonych, owczarnię i chlewnię oraz lochy z prosiętami w budkach na pastwisku i kury. Wśród oglądanych zwierząt znalazły się: krowy polskie czerwone, owce: wrzosówka, olkuska, pogórza, czarnogłówka oraz świnie: lochy, prosięta i tuczniki wszystkich ras i krzyżówek a także knur rasy Duroc.

 

Podczas zwiedzania szczególnie aktywni w zadawaniu pytań byli przedstawiciele z Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. Grupa FAO (45 osób) obejmowała przedstawicieli instytucji z różnych krajów: Francji, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Belgii, Rumunii, Słowacji, Polski, Azerbejdżanu, Izraela i Tunezji. Goście otrzymali foldery Zakładu w języku angielskim. Po zakończeniu zwiedzania i odpowiedzi na pytania Goście zostali zaproszeni na kolację regionalną przygotowaną w gospodarstwie.

 

Wśród pracowników uczestniczących w obsłudze i przygotowaniach konferencji FAO znaleźli się: mgr inż. Julia Stekla, mgr inż. Wojciech Mikler,Waldemar Kobza, mgr inż. Edward Staniek, Grażyna Głuszek.

 

Organizację konferencji Zarząd powierzył dr Małgorzacie Bereza.

 fao 3    fao 2